Harry Potter v Letinách

Inspirací pro náš letošní tábor byla řada fantasy románů britské spisovatelky J. K. Rowlingové. Romány zachycují dobrodružství mladého čaroděje Harryho Pottera a jeho přátel Ronalda Weasleyho a Hermiony Grangerové, kteří všichni studovali na Škole čar a kouzel v Bradavicích

A tak každý student musel projít zdí, za kterou byl připraven vlak do Bradavic. Do nového ročníku se letos přihlásilo 50 studentů. Po příjezdu do Bradavic je přivítal Hagrid a jeho pes Chloupek. Studenti byli zařazeni do čtyř kolejí – Nebelvír, Mrzimor, Havraspár a Zmijozel mluvícím kloboukem a nastalo 14 kouzelných dnů.

Čarovalo se o sto šest. Studenti si vyráběli čarovné hůlky, létající košťata, každý den dostávali soví poštu, vařili lektvary. Hráli spoustu tématických her – Famfrpál, osvobození Siriuse Blacka, souboj kouzelníků, hledali Dobbyho ponožku, boj o Ohnivý pohár, cesta za drakem,  prošli bludištěm, nastal Fénixův řád, teror Dolores Umbridgové, Pobertův plánek, výprava za viteály, souboj s lordem Voldemortem, Brumbálova armáda, vězeň z Azkabanu a mnoho jiných čarovných her. Setkali se s nadpřirozenými bytostmi jako je Troll, trojhlavý pes, vrba mlátička, hadí král Bazilišek, Sirius Black. Nechyběl ani závěrečný kouzelný ples v Bradavicích. Každý student dostal kouzelný klíček ke dveřím, aby našel cestu zpět.

Společně jsme si užili spoustu legrace, spali pod širákem, jeli na výlet do Techmánie, našli si nové kamarády,  ale ze všeho nejvíc se nám zapsaly do srdce ty nejkrásnější vzpomínky.

Těšíme se za rok nashledanou v Disneylandu.

Jana Tomsová  alias Dolores Umbridgová, DDM