Letní pobytový tábor LETINY 2023

DDM a ZŠ Kynšperk nad Ohří i letos pořádaly pobytový tábor na téma STŘEDOVĚK, kde se 32 dětí a 5 vedoucích vrátilo do historie. Celotáborová hra 7 RYTÍŘSKÝCH CTNOSTÍ, obsahovala spoustu her a úkolů. Po jejich splnění následovalo slavnostní pasování na rytíře, získání glejtu a meče. Družiny mezi sebou soutěžily o zlaté a stříbrné mince.

Děti plnily úkoly: vyrob štít a erb, středověký tanec, střelba, turnaj na koni, souboje dřevci, středověký pečetěný dopis, zachraň princeznu a jiné. Ukázalo se, že nejtěžší byl úkol - udrž tajemství.

Návštěva myslivce a kouzelníka v jedné osobě pana Karla Doubka byla velmi poučná a zajímavá. Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí z přírody a odlévaly stopy zvířat. Večerní kouzlení bylo příjemným zpestřením pobytu.

Na výletě v Letinech proběhly komentované prohlídky kostela, roubenky, minipivovaru, technologie výroby lahví a obrovských nerezových tanků s panem Lubošem Krýslem.

Místní SDH připravilo prohlídku nové stanice a na místním koupališti nácvik hasičských dovedností – útok, střelba, uzle, pod vedením paní Johany Bělocké.

Celkově to pro děti byla výzva, pobyt na 13 dní bez mobilních telefonů, hodinek a jiných elektronických zařízení v chatkách uprostřed lesa. Zde byla navázána nová přátelství a objevena spousta skrytých schopností jednotlivců.

Děkujeme všem spolupracujícím rodičům a kolegům, panu Doubkovi, Gramanovi a Vágnerovi, kteří se podíleli na pestrosti odměn pro děti.

Těšíme se na příští tábor a na nové zážitky, vedoucí z DDM