Mistrovství ČR v Turistickém závodě

V sobotu 15. června se v Havířově konalo Mistrovství ČR v Turistickém závodě. Sešlo se zde 183 závodníků všech 14 vypsaných kategorií. Závod se konal u příležitosti oslav 125 let Klubu českých turistů.

V Turistickém závodě nejde jen o běh. Závodníci musí na trati projít kontrolními body, na kterých plní zásadní turistické úkoly. Musí je splnit bez chyb a v co nejkratším čase. Chyby v provedení úkolů znamenají bodové hodnocení, které se převádí na čas a přidá se k času běžeckému. Vítězí ten závodník, který má v závěrečném hodnocení nejkratší čas.

Na trati v lese poblíž Havířova-Šumbarku se plnily zajímavé, ale náročné úkoly různých disciplin: hod na cíl, odhad vzdáleností, lanová lávka, běh podle azimutů, orientace mapy, určování dřevin, určování turistických a topografických značek, uzlování, poznávání kulturních památek a přírodních zajímavostí.

Za Základní školu Kynšperk nad Ohří nastoupili čtyři závodníci a všichni ukázali, co umí.

Magdaléna Wagnerová se po výborném výkonu stala Mistryní české republiky v kategorii nejmladší žákyně, Marie Wagnerová obsadila čtvrtou příčku v kategorii mladších žákyň, Pavel Bjalončik skončil dvanáctý v kategorii mladší žáci a Ladislava Procházková šestá v kategorii ženy – B.

Tímto závodem byla ukončena i série závodů Českého poháru v Turistickém závodě. Závody se postupně konaly v Kynšperku nad Ohří, v Plzni, v Ivančicích a v Havířově. Naši školu reprezentovalo  deset žáků a po zdařilé sezóně jim patří celkové 9. místo v České republice. V souboji s mnohem početnějšími oddíly se jedná o opravdu velmi dobrý výsledek. Naši školu reprezentovali:

Magdaléna Wagnerová                    1. místo             nejmladší žákyně

Petra Zemanová                             25. místo             nejmladší žákyně

Dominik Daniš                                 14. místo             nejmladší žáci

Pavel Marek                                    25. místo             nejmladší žáci

Marie Wagnerová                             3. místo             mladší žákyně

Adéla Nováková                              18. místo             mladší žákyně

Kristýna Nováková                           29. místo            mladší žákyně

Pavel Bjalončik                                 15. místo            mladší žáci

Robert Eisenmann                         28 – 30. místo      starší žáci

Vilém Dušek                                     13. místo            mladší dorostenci

Všem závodníkům blahopřeji k dosaženým výsledkům a děkuji za vzornou reprezentaci naší školy a města.

Vojtěch Wagner