Turistické závody – podzimní část sezóny

Po prázdninové přestávce se vracíme do školy, členové turistického kroužku také k podzimní části závodní sezóny. V sobotu 14. září 2013 se uskutečnilo v Orlové (Moravskoslezský kraj) Mezinárodní mistrovství v Turistickém závodě, na kterém se sešlo na 200 reprezentantů Česka, Slovenska, Německa a Peru. Počasí dělalo vrásky pořadatelům i závodníkům. Na mokré a kluzké trati závodníci museli vydat všechny své síly.

Naši republiku reprezentovali i zástupci z Kynšperka nad Ohří. V kategorii nejmladší žákyně to byla Magdalénka Wagnerová, která nenechala nikoho na pochybách, že je právem mistryní ČR, a své prvenství obhájila i na mezinárodní úrovni. Maruška Wagnerová, která v kategorii mladší žákyně získala druhé místo a stříbrnou medaili a Ladislava Procházková, která se prosadila v kategorii ženy B a získala bronzovou medaili.

Dalším významným závodem podzimní části sezóny je Mistrovství České republiky v závodě smíšených dvojic. To letošní se konalo v sobotu 21. září v Suchdole nad Lužnicí. Tento závod má vypsané pouze tři kategorie – součet věku závodníků do 30-ti let, 31 – 70 let a více než 70 let. Je tedy dost prostoru pro taktizování a vymýšlení, koho kam a s kým postavit na startovní čáru. V první vypsané kategorii nás reprezentovali Magdaléna Wagnerová a Vilém Dušek, kteří obsadili 10. místo, Marie Wagnerová se závodníkem ze Sokolova Štefanem Fuskou  (11. místo) a Adéla Nováková s Pavlem Bjalončikem, kterým patří 19. místo. V kategorii nad 70 let obhájili své loňské 5. místo Ladislava Procházková a Vojtěch Wagner.

Vojtěch Wagner,
vedoucí turistického kroužku