Letní rybářské soustředění

Ve dnech 10. až 17. 8. 2014 se uskutečnilo rybářské soustředění MO ČRS Kynšperk nad Ohří. V letošním roce probíhalo setkání mladých rybářů v Autokempu Podhoří u vodní nádrže Skalka v Chebu. Osm dnů zde společně strávilo 13 dětí a 3 dospělí, kteří společnými silami zajišťovali stravování a celý průběh soustředění. Ubytovaní jsme byli v pěti chatkách, za úhradu pobytu bychom rádi poděkovali MO ČRS Kynšperk nad Ohří, Kynšperskému pivovaru, Ing. Tomáši Svobodovi a Mgr. Štěpánce Neubergové.

V první polovině pobytu nám počasí docela přálo, nebylo ani horko, ani zima, děti si stihly v přestávkách mezi rybolovem zaplavat a i ryby dobře braly. Kromě lovu ryb, který byl hlavní náplní soustředění, jsme si společně zastříleli ze vzduchové pušky, házeli jsme šipky a zahráli jsme si pétanque nebo kroket. Také jsme se prošli v nedalekém lesíku a našli i pár hub.

Ve druhé polovině pobytu se nám počasí hodně zhoršilo, výrazně se ochladilo a bylo velmi deštivo. Ošklivé počasí prověřilo pevnost kolektivu a schopnost dětí se zabavit a přizpůsobit se nevlídným podmínkám. Na řadu tak, kromě rybaření, přišly také stolní hry jako Ámos, Triominos, Fantom a karetní hry.

Hodnotilo se nejen množství, ale i velikost ulovených ryb. Děti se procvičily v různých rybolovných technikách, zopakovaly si rybářskou terminologii, vzájemně se učily ryby kuchat a připravovat z nich pokrmy. V rámci procházek si mladí rybáři prohloubili vědomosti v oblasti fauny a flóry v okolí vodní nádrže. Téměř každý večer jsme si své celodenní zážitky a zkušenosti vyprávěli u ohně, který by nebylo možné ve vlhkém počasí připravit, kdyby nám rodiče nenavozili suché dřevo z vlastních zásob. Velké díky patří také všem rodičům, kteří obohatili připravený jídelníček domácími koláči, zeleninou, gulášem atd.

Ke konci tábora nás přišla zkontrolovat rybářská stráž, a protože bylo vše v pořádku, povozil děti pan Marcel Nedorostek na hlídkovém člunu. Život mladým rybářům lehce znepříjemňovaly malé kachničky. Jedna z nich uvízla v rybářské nástraze a my jsme ji pak společně zachránili.

P. Kříž, Mgr. L. Křížová, O. Kabatniková

Vyhodnocení soutěží:

Největší počet ryb

1. místo  Josef Novák  185 ks
 2. místo   Patrik Richter  134 ks
3. místo Philip Šefl      61 ks

Největší ulovená ryba

1. místo Philip Šefl 59 cm – kapr obecný
2. místo   Michal Braha 53 cm – štika obecná
3. místo   Patrik Richter    50 cm – cejn velký

Celkem rybáři ulovili 554 kusů ryb, které byly ve většině případů vráceny zpět do vody.

Děkujeme sponzorům za finanční a materiální pomoc.

Finanční a materiální pomoc poskytli:
Lékárna Primula, MUDr. Komárková Miroslava, ELEKTRO CENTRUM expert, s.r.o. – Cheb, Kynšperský pivovar s.r.o., Penzion Prediger, Restaurace & Penzion Slunečnice, Restaurace Skleník, restaurace U Kašny, Alena Fiedlerová – Alfík, ZKD Sušice – COOP, Tomáš Nalevajko - půjčovna lešení Layher, ŘEZNICTVÍ - UZENÁŘSTVÍ U Krkovičky, KOSINA-REALITY.CZ, NIKO - výroba reklam, Plyncentrum s.r.o., LASTING SPORT s.r.o., Staročeské uzeniny - Marek Kříž, Bar Koruna, PAP OIL čerpací stanice, GPH, spol. s.r.o., Květinářství Jarka.