Druhý příměstský tábor v srpnu

Na konci srpna proběhl druhý příměstský tábor, kde měly děti opět bohatý program a plno výletů. První den jsme navštívili Zoopark v Chomutově, kde si děti prohlédly známá ale i neznámá zvířátka, o kterých se dověděly něco nového.
Druhý den byl pro děti připraven sportovně rukodělný program, následovaly soutěže v hodu na koš, v kopání na bránu, ale také prolézání „opičí dráhy“ na čas. Odpoledne jsme z marcipánu vyráběli kytičky, zvířátka, auta a různé obrázky. Všem se výrobky moc povedly a za odměnu si je mohli sníst.
Třetí den nás čekala návštěva parku Boheminium v Mariánských Lázních. Děti k miniaturám dojely lanovkou. Po prohlídce jsme vyrazili ke zpívající fontáně a každý ochutnal lázeňskou oplatku. Zpět k vlakovému nádraží nás dovezl trolejbus, pro některé děti to byl nový zážitek a všem se výlet líbil.
Čtvrtý den byl plný překvapení. Nejprve děti vyrazily po šipkách a fáborkách hledat poklad a po cestě je čekaly různé úkoly, které musely splnit. Při tom jsme si na školní zahradě opekli buřty, zahráli si hry a pak děti dostaly poslední nápovědu, podle které našly sladký poklad. Čekal nás poslední den - výlet do lanového centra v Chebu. Děti si zkusily horolezeckou stěnu, 15-ti metrovou houpačku a prošly si překážky zavěšené na lanech vysoko nad zemí. Dokázaly si, že nemají strach a po výborném obědě a zmrzlině jsme vyrazili domů plni krásných dojmů a vzpomínek.

pracovníci DDM