Prázdniny v DDM

Karlovarský kraj odstartoval jarní prázdniny 3. února. Dům dětí a mládeže při základní škole připravil pro děti pestrý program na celý týden. Již v pátek o pololetních prázdninách jsme si s dětmi prohlédli lázeňské město Karlovy Vary. Prošli jsme kolonádou, zdokonalili jsme se v ruském jazyce, obdivovali matrjošky a ochutnali pramen.  A na závěr jsme neodolali a zavítali do známého Mc´Donaldu, kde jsme potěšili naše chuťové buňky. Spokojeně jsme se vraceli na vlakové nádraží a jeli domů.

V pondělí jsme prázdniny odstartovali pohádkově. V úterý jsme šli k řece nakrmit hladové kachny, navštívili židovský hřbitov a zavítali na radnici. Ve středu jsme se jeli vykoupat do známého Aquafóra ve Františkových Lázních. Koupání se nám všem moc líbilo. Ve čtvrtek jsme měli rukodělný den a poslední den prázdnin jsme jeli na prohlídku Chebu.

Při procházce k náměstí jsme si zahráli velice zábavnou hru Špendlíky.

Centrum Chebu je mimořádně dobře zachované, včetně půdorysu, náměstí a zbytků hradeb. Naše cesta směřovala ke Špalíčku, kde se nachází malebná skupina jedenácti středověkých kupeckých domů rozdělených Kramářskou uličkou. Chtěli jsme navštívit muzeum na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, které bylo založeno v lednu roku 1873, čímž se řadí mezi vůbec nejstarší regionální muzea v Čechách, ale bohužel měli z technických důvodů zavřeno. Prošli jsme okolo Pachelbelova domu, v němž byl v únoru 1634 zavražděn Albrecht z Valdštejna. Navštívili jsme zverimex a vlakem jeli zpátky domů.

Prázdninovou nabídku využilo celkem 40 dětí.

Myslíme si, že jsme přispěli ke zpestření prázdnin a těšíme se na další společné akce.

Jana a Míša, DDM