Grantový projekt OP VK: Technika je zábava

Registrační číslo: CZ.1.07/ 1.1.18/ 02.0035

Klíčová aktivita: A03/II/2014: Projektový den elektrotechnika

15. října 2014 proběhla poslední aktivita projektu TECHNIKA JE ZÁBAVA na SPŠ v Ostrově nad Ohří.  Zájemci z devátých ročníků pracovali pod vedením zkušených pedagogů SPŠ  v elektrotechnické laboratoři a na robotickém pracovišti.

Pro žáky byly připraveny úkoly s tvořivými činnostmi v odborně vybavených učebnách za pomoci studentů SPŠ. Žáci během dopoledne získali nové vědomosti i dovednosti, které souvisí s elektrotechnickými obory.  Pracovali v elektrotechnické laboratoři, kde pájeli a vyráběli sirénku pro vlastní potřebu. Také si vyzkoušeli sestavování robotků na robotickém pracovišti a jejich programování. Sami pak zjistili, zda funguje tak, jak mu nastavili program.

Žáci si ze zajímavého dopoledne odnesli nejen vědomosti a dovednosti, ale i představu o tom, jak vypadá elektrotechnika na střední škole a pak i v praxi.

Během dne jsme se blíže seznámili s prostředím školy a možnostmi, které tato škola nabízí. Připravená akce může žákům pomoci při volbě vhodné střední školy po ukončení povinné školní docházky na škole základní.

Touto aktivitou projekt pro žáky z naší školy skončil.

V Kynšperku nad Ohří, dne 18. 10. 2014