Okresní a krajské kolo v přespolním běhu

Okresní kolo v přespolním běhu se konalo v areálu Baníku Sokolov. Naši starší žáci (Mikuláš Bešta, Jan Radl, Matěj Vaňura, Pavel Fürst, Marek Klier) se fantasticky popasovalo s konkurencí 12 týmů a po skvělém běhu na více než 2,5 kilometrové trati se všichni vešli mezi první dvanáctku výsledkové listiny (nejlepším běžcem z našeho družstva se stal Mikuláš Bešta – 2.místo). To znamenalo nejnižší součet pořadí a tím pádem jasné vítězství, znamenající postup do kola krajského.

To se konalo o týden později, ve sportovním areálu na vrchu Háj v Aši. Náročná kopcovitá trať a krajská konkurence. Po prvním kole se všichni naši zástupci pohybovali v první polovině startovního pole a pořadí udrželi až do cíle, což dávalo naději na dobrý výsledek. Stříbrnou příčku z okresního kola zopakoval náš nejlepší běžec – Mikuláš Bešta. Nakonec – překvapivé vítězství našeho týmu a možnost reprezentovat Karlovarský kraj na republikovém finále v Hradci Králové.

Všem pěti běžcům patří obrovská gratulace a poděkování za fantastickou reprezentaci naší základní školy v okresním i krajském kole.

Mgr. Pavel Procházka