„Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo neumí číst.“ Carlo Goldoni
zpět

Turistický závod mládeže pokračuje - Maruška má 1. místo

20. 5. naši žáci a členové turistického kroužku odjeli na druhý pohárový závod I.stupně do Orlové. Jde o terénní běh v délkách od 2 do 6 kilometrů (žactvo 2 - 4 km) a plnění disciplín: lanová lávka, hod na cíl, určování dřevin, turistických a topografických značek, odhad vzdálenosti, orientace mapy, poznávání kulturních památek a přírodních zajímavostí, běh podle azimutu a vázání uzlů.

Ani dlouhá a únavná cesta našim soutěžícím neubrala nic na chuti závodit. Po dobrém výkonu na trati dlouhé 2,5 km získala Marie Wagnerová 1. místo a I. výkonnostní třídu, Magdalena Wagnerová obhájila 11. místo a Vilém Dušek obsadil na trati dlouhé 3 km 15. místo. Všichni bodovali a získali pro naší školu 12. místo, čímž ji posunuli na velmi lichotivé 14. místo v průběžném pořadí „Bílého poháru“ družstev mezi oddíly z celé ČR.

Za vzornou reprezentaci školy i města jim chci poděkovat a do dalších závodů jim „držím palec“.