Čtrnáct žáků úspěšně vykonalo jazykové zkoušky

Čtrnáct žáků ze sedmých, osmých a devátých tříd úspěšně vykonalo anglické jazykové zkoušky Cambridge. Jednalo se o zkoušku PET – úroveň B1 a FCE – úroveň B2. V obou případech jde o středoškolskou jazykovou úroveň.

Na zkoušky se žáci připravovali od září 2019 pod vedením Mgr. Čábelkové. V prosinci pak proběhla ve škole zkouška PET, a to pod záštitou jazykového centra Eufrat. Žáci byli otestování třemi lektory pověřenými vykonávat cambridské zkoušky. Zkoušku FCE vykonal jeden z žáků v Plzni přímo v jazykovém centru Eufrat. Jazyková zkouška se skládala z mluveného projevu, práce s textem, čtení a psaného projevu.

Na výsledky žáci čekali několik týdnů. Na konci ledna doručil poštovní doručovatel velkou obálku plnou „dobrých zpráv“. Všichni zkoušku splnili, a někteří se dokonce dostali na úroveň vyšší, než byla úroveň plněná.

Všem žákům patří velké poděkování za výbornou reprezentaci školy v jazykových dovednostech a zároveň velká gratulace k první velké profesně – životní zkoušce.

Mgr. Pavlína Čábelková