Atletický čtyřboj – okresní kolo Chodov
- 21.-22. 9. 2016

Tradiční úvodní akcí okresní sportovní ligy je atletický čtyřboj žactva. Mezi nejlepší družstva se na atletickém stadionu v Chodově letos prosadili zástupci naší školy. Tým mladších žáků (Labský, Lodr, Reidl a Bešta) si v konkurenci 14 týmů vybojoval velmi dobré páté místo. Z individuálních výkonů je třeba zmínit vítězství ve skoku vysokém, kde si Josef Labský vytvořil osobní rekord (140cm) a 3. místo Mikuláše Bešty, který v závěrečném běhu na 800m obsadil 3. místo a nechal za sebou 60 soupeřů.

Čtvrteční závod starších žáků (16 družstev) nabídl napínavý souboj až do závěrečné disciplíny. O pořadí nakonec rozhodovaly nepatrné bodové rozdíly mezi prvními třemi týmy. Družstvo ZŠ Kynšperk (A. Hájek, Urbanec, Gajdoš, Žofčin a Vaňura) se nakonec mohlo radovat z bronzových medailí, kterým dodává zlatý lesk celkové vítězství Antonína Hájka mezi jednotlivci v konkurenci osmdesáti soutěžících.

Děkujeme všem zúčastněným žákům za svědomitou přípravu a reprezentaci naší školy.

Mgr. Pavel Procházka