Výlet se školní družinou

V neděli 18.6. 2023 jsme se vypravili do Prahy za dobrodružstvím.

Na první zastávce jsme se ocitli v hluboké minulosti. Návštěva TRILOPARKU zanechala v dětech neskutečné zážitky. Naši paleontologové nalezli kostru velociraptora v písku, dozvěděli se, že ptáci jsou pozůstatkem dinosauří doby (tedy i kuře k obědu je dinosaurus) a na památku si vyrobili svůj exponát – fosilii.

Poté jsme se z historie přesunuli do současnosti a navštívili galerii ČT. Zde jsme navštívili výstavu „ TELKA SLAVÍ 70 „.

Poslední zastávka byla Vyšehrad, historické opevnění na skále, kde podle pověsti skočil Horymír s Šemíkem do Vltavy. Návštěva Slavína, pohřebiště zasloužilých českých osobností, též byla zajímavá.

Počasí nám velmi přálo a děti si odnesli spousty zážitků. Těšíme se na další školní rok a výlety.

za ŠD napsala Soukupová Hana