BESIP v 1. A

V pondělí 8. října nás navštívila nprap. Mgr. Soňa Hergezelová. Zajímalo ji, zda se umíme správně chovat na přechodu pro chodce. Po chvilce připomenutí všech možných úskalí, která na nás na přechodu číhají, jsme se vydali přímo k silnici. Nejdříve jsme z toho měli docela srandu, protože jsme si mysleli, že je všechno úplně jasné, ale v zápětí se ukázalo, že to není jen o nás a že měla paní policistka pravdu.

Představte si, že my stojíme u přechodu, paní policistka je v uniformě, drží dvě děti za ruku, že chtějí přejít a auto stejně nezastavilo. Když se to opakovalo po chvíli znovu, paní policistka značně znervózněla a divila se, jak neukázněné řidiče a řidičky v Kynšperku máme. Dokonce se nám stalo, že auto před přechodem přibrzdilo, ale než jsme vkročili na první pruh, tak se zase rychle rozjelo. Byli jsme jak opaření, to jsme teda nečekali.

Tak nás naši vlastní spoluobčané přesvědčili, že na přechodu není vůbec bezpečno.

žáci a paní učitelka I. A