Dopoledne s myslivci

V pátek 16. 9. 2016 prožili žáci třetích tříd krásné dopoledne s našimi myslivci.

V Čechách má myslivost dlouholetou tradici a není u nás vnímána pouze jako lov či sport. Česká myslivost zahrnuje řadu aktivit a tradic spojené s lovem a péčí o zvěř, chovem zvěře, ochranou zvěře, zahrnuje také mysliveckou kynelogii, zvyky a tradice, jako je myslivecké odívání, mluva či etika.

Žáci si v průběhu dopoledne prošli několika stanovištěmi, kde se  seznámili se srstnatou a pernatou zvěří nebo loveckými psy. Pro některé děti se však nejzajímavějším stalo stanoviště, kde měli možnost vyzkoušet si, jaké to je, když myslivci loví lesní zvěř. Některé žákyně ve střílení puškou na terč předvedly vynikajíci mušku!

V samotném závěru celého dopoledne nechybělo ani otestování toho, co všechno si žáci zvládli zapamatovat. Nejlepší řešitelé testů byli odměněni zajímavými cenami.

A jaké by to bylo myslivecké dopoledne, kdyby žáci neodešli s buřtíkem v bříšku!?

Z výrazů dětí bylo vidět, že program, který pro nás myslivci připravili, se jim moc líbil.

Touto cestou bych jim ráda poděkovala a budeme se těšit zase příště!

žáci III. C