Den otevřených dveří v III. B

Dne 26. 10. 2018 jsme oslavili 100 let od vzniku samostatného Českolovenska v roce 1918. Připomněli jsme si našeho prvního prezidenta, T. G. Masaryka, první republiku, spisovatele a malíře Josefa Ladu. Zahráli jsme si čáru, kostky a zaskákali panáka. Hezká byla výsadba lípy, kde každá třída přednesla přání naší republice. Strom lípu zasadila ředitelka ZŠ Bursová Hrušková spolu se starostou města Kynšperka panem Svobodou. Ve třídě jsme vyráběli státní vlajku a státní znak.Podle poslechu děti malovaly píseň Kde domov můj. Dále se děti věnovaly spisovateli a malíři Josefu Ladovi, protože jeho obrázky zachycují život před 100 lety. Pro hosty a rodiče měli žáci připravené vystoupení písniček a básniček na téma T. G. Masaryk a Josef Lada. Den plný rodičů a vystoupení se nám velice líbil.

Žáci III. B