Beseda o profesích

Ve středu 14. listopadu naši školu navštívila Bc. Iveta Nekudová a přiblížila žákům osmých a devátých ročníků profese, které se uplatní v lázeňství. Sama pracuje ve Františkových Lázních a v podniku je zaměstnáno více než 850 zaměstnanců. V podniku pracují nejen recepční, pokojské, číšníci, ale také lékaři, zámečníci a kuchaři.

Pro žáky měla paní Nekudová připravené i drobné dárky a poukazy do aquafora ve Františkových Lázních. Ti nejaktivnější žáci si odnesli oplatky, prospekty a vstupenky do bazénu.

Akce vhodně doplňuje vyučovací předmět pracovní činnosti a žáky seznamuje s profesemi a potřebami na současném trhu práce.

Pro zájemce plánujeme exkurzi přímo v lázeňských domech a prohlídku provozu zblízka.

Děkujeme za zajímavou a přínosnou besedu a vstřícný přístup paní Nekudové, která žáky zaujala a dala jim podněty k zamyšlení. Budu svůj výběr střední školy směřovat na lázeňské profese?

Naše škola spolupracuje s Hospodářskou komorou a dalšími podniky, jejichž zástupce si do školy také pozveme.

výchovný poradce pro 2. stupeň