Celostátní finále matematické soutěže Pangea s účastí Štěpána Rocha

V pátek 17. května 2019 se zúčastnil žák 5. B Štěpán Roch celostátního finále matematické soutěže Pangea, kam se dostal po úspěšném absolvování školního kola, v němž se umístil na prvním místě ze všech přihlášených dětí Karlovarského kraje.

Finále se konalo Nové budově Národního muzea a zúčastnilo se ho celkem 314 nejúspěšnějších žáků čtvrtého až devátého ročníku z celkového počtu 56 tisíc. Matematické otázky byly letos na téma hudba, příroda a ekologie.

Kromě soutěžení bylo připraveno i promítání ze zákulisí ZOO Praha s komentářem kurátora lachtanů a tučňáků, beseda s Vladimírem Kořenem o přírodě a televizním pořadu Zázraky přírody a vypravování rybáře a dobrodruha Jakuba Vágnera.

Štěpán Roch se ve své kategorii umístil ve středu výsledkové listiny – v konkurenci šedesáti dětí obsadil třicátou čtvrtou příčku.

Děkujeme Štěpánovi za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně dalších úspěchů.

Mgr. Hana Turečková