Návštěva krajské knihovny

V úterý 21. května 2019 se vydaly třídy 8. A a 8. B do Krajské knihovny v Karlových Varech. V knihovně nás čekal pestrý program. Žáci byli seznámeni s provozem knihovny a s některými službami, které knihovna nabízí. Nejvíce je zaujal A- klub, kde se scházejí každý čtvrtek hráči deskových her, můžete si zde také přečíst komiksy, časopisy a poslechnout hudbu. V oddělení pro nevidomé zahrnuli naši žáci paní knihovnici mnoha dotazy, na které velmi zasvěceně a ochotně odpovídala.

Druhá část návštěvy osmákům pootevřela dveře do světa sci-fi a fantazy literatury. Dověděli se zajímavé informace o tomto literárním žánru, poslechli si krátké ukázky z knih a zasoutěžili si.

Dvě hodiny v knihovně utekly jako voda a my se vydali na cestu domů. Velké poděkování patří zaměstnancům knihovny za jejich ochotu a vstřícnost.

Mgr. Markéta Spiříková