I. A - čtvrtek trochu jinak

Dnes jsme se učili venku. Bylo to fajn. Sedli jsme si do stínu a počítali jako mourovatí. Učili jsme se přes hodinu v kuse (říkala paní učitelka), ale my jsme to vůbec nepoznali. Pak jsme si připravili svačinkový bufet, o který se nám postaral školní projekt Mléko do škol. Dostali jsme k ochutnání různé druhy mléčných výrobků (sýry plátkové, mazací, v kelímku, mléko normální, ochucené, zakysané,...), ke kterým jsme si přinesli pečivo dle chuti, hrníčky, nakrájeli jsme si sýry, vyzdobili jimi talířky a začali s degustací. Naším úkolem bylo všechno ochutnat a zkusit se nešklebit. Nacpali jsme se k prasknutí a ještě zbylo. Kdo chtěl nesl ještě něco domů k večeři.

Pak jsme si užili povídání, vyprávění a videa o včele. Více času již nezbylo, museli jsme na oběd. Dopoledne uběhlo jako voda. Již se těšíme na zítra. Snad nebude pršet, abychom si to mohli zopakovat.

žáci I.A