Sedmáci opět v Praze

22. října 2019 se žáci 7. ročníků vydali na výlet do Prahy. Cílem našeho výletu byl Pražský hrad. Prohlídku Pražského hradu a přilehlých památek doplnil poutavý výklad paní průvodkyně. Za 2,5 hodiny jsme si prohlédli všechna čtyři nádvoří, interiéry katedrály sv. Víta, Starého královského paláce včetně Vladislavského sálu s uloženými replikami korunovačních klenot a defenestračního okna, Basiliky sv. Jiří a Zlatou uličku, kde prohlídka Pražského hradu skončila.

Během prohlídky jsme se dověděli spoustu dějepisného učiva ze 7. ročníku o Přemyslovcích, Lucemburcích, architektuře, známých architektech a především všech panovnících, kteří se zasloužili o rozvoj Pražského hradu.

Po skončení programu s průvodcem jsme dále pokračovali prohlídkou Karlova mostu a procházkou Starým městem až na Václavské náměstí. Tady jsme se občerstvili před dlouhou cestou domů.

Za žáky 7. A a 7. B  Mgr. Michaela Hoskovcová a Mgr. Eva Slavíková