Komiksový workshop

Dne 5. 2. 2020 navštívil naši školu komiksový scénarista Ing. Daniel Vydra. Pod jeho rukou vznikají komiksy do časopisů nejen pro děti, ale i pro dospělé. Žáci šestých ročníků se během dvou hodin seznámili s historií komiksu a pravidly pro jeho tvoření. Na závěr se sami žáci stali komiksovými scénáristy a ilustrátory. Ve skupinách tvořili vlastní komiksy, které pak předčítali ostatním spoužákům, některé z nich i zdramatizovali a užili si tak zábavné odpoledne.

Mgr. Michaela Hoskovcová

Postřehy žáků cituji:

• Workshop se mi moc líbil, byla to zábava. Dodělávali jsme komiksy a byli ve skupinách. Kluci z naší třídy předváděli svůj komiks. Musím říct, že jsem si to moc užila.
  • Nejlepší část byla podle mě ta, kdy jsme nakreslili a popisovali vlastní komiks. Byla to sranda a moc děkuji za skvělý den.
  • Dozvěděl jsem se, jak se dělá komiks. Dělali jsme komiks a hráli jsme ho. Moc se mi to líbilo.
  • Naučili jsme se pravidla psaní textu. Zahráli jsme si. Líbilo se vymýšlení textu. Nelíbily se mi předlohy (předtištěný text).
  • Přednáška o komiksech byla moc hezká a zábavná. Bavilo mě, jak jsme si mohli vyzkoušet vlastní komiks a zahrát ho. Dozvěděl jsem se, že text se píše na papír a pak se dává do bublin a spoustu věcí, které jsem nevěděl. Pán byl srandovní a milý. Moc se mi to líbilo. Škoda, že to nebylo delší.
  • Pán byl milý a vtipný.
  • Líbilo se mi, jak jsme dělali komiksy a hráli náš příběh. Bylo to super.
  • Jestli bude i příště nějaký workshop, tak určitě půjdu znova.