Školní rok 2021-2022 ve třídě 8. D

V průběhu školního roku naše třída několikrát navštívila školní kuchyňku. Vyzkoušeli jsme si uvařit štědrovečerní večeři, pekli jsme vánoční perníčky, připravili si jednoduchý oběd - kuřecí vývar a rizoto, a v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol jsme připravili skvělé zeleninové a ovocné saláty.

Na začátku října jsme byli seznámeni s nástrahami internetu od paní učitelky M. Malé.

Na našich vycházkách městem, jsme se seznámili s jeho historií a také se dozvěděli o práci některých organizací a služeb.

V průběhu prosince jsme si připomněli všechny zvyky a tradice spojené s vánočními svátky.

Během školního roku  jsme přečetli knihu Pekelná třída, která nás dost bavila. Když byl Den čtení, četli jsme jednu kapitolu, pracovali s jejím obsahem, hráli různé jazykové hry a rozvíjeli svou čtenářskou gramotnost.

Naši nejmenší spolužáci se zúčastnili přednášky spisovatelky Zuzany Pospíšilové, která píše knihy právě pro ně. Také shlédli divadelní představení Kvítek Vítek.

Starší žáky zase zaujala ukázka virtuální reality, která byla úplně nej.

Společně jsme oslavili Den dětí, naše paní učitelka a paní asistentka si pro nás připravily spoustu soutěží a dokonce malý dárek.

I pro nás pedagogové připravili preventivní den zaměřený na rizikové projevy chování. Dozvěděli jsme se zajímavosti z oblasti kouření, poruch příjmu potravy a osobního bezpečí.

Náš třídní výlet byl v okolí našeho města, ale i tak jsme si to moc užili. Vuřty opečené na ohni, který nám připravil jeden z kynšperských hasičů, nám všem moc chutnali.

Jako všichni žáci školy jsme se i my zúčastnili sportovního dne plného různých, moc hezky připravených disciplín.

Také se nám velmi líbil Den otevřených dveří JSDH Kynšperk n.Ohří, hlavně ta skvělá velká auta.

Jako každý rok, také letos, jsme chodili na školní pozemek, kde jsme se starali o jeden záhonek. Zjara vykvetly tulipány a narcisy, pak jsme zaseli ředkvičky a zasadili sazenice kedlubny. Na ředkvičkách jsme si pochutnali, kedlubny nám snad dozrají během prázdnin.

Co napsali někteří žáci ve svém vyprávění:

Marcel Gaži            Hodně mě bavila chemie, matika, český jazyk, fyzika a tělocvik. A děkuji všem učitelkám a                                 učitelům, co pro mě dělali, ještě jednou děkuji.

Adam Gaži             Virtuální realita se mi moc líbila, chtěl bych to ještě zkusit.

Pavel Vaněk           Měli jsme besídku, k jídlu jsme připravili bramborový salát a řízek.

Ondřej Ferko          Hráli jsme si na lupiče a četníky jako žáci Pekelné třídy, v té knížce, co jsme četli.

Anna Gažiová         Za těch 10 měsíců, co chodím do 8. D, mě úplně všechno baví, cítím se tady dobře.

Natálie Rosová       Byli jsme u hasičů, opékali jsme špekáčky a taky jsme pekli perníčky.

Radek Poduška      Měli jsme Den dětí. Seli jsme ředvičky.

žáci třídy, paní asistentka a třídní učitelka