Výukový program v Černošíně

Kdo z nás nedělá odpad? Třídíme všichni odpad? Tito otázky jsou kladené všem, kdo si myslí, že exkurse (výukový program)  na skládku odpadu v Černošíně naše škola dělá proto, aby žáci brodili po smetišti. V Černošíně žáci se dozvěděli, jak se nakládá s vytříděným odpadem, co všechno se dá vyrobit z vytříděného papíru, plastů, skla, bioodpadů, jakou cestu prodělá plastová lahev, než z ní se stane plaňka na plot.  Žáci viděli,  jak funguje skládka odpadů, kolik peněz ročně taková skládka schopna vydělat a také pozorovali, kolik aut během krátkého času doveze odpad z okolních obcí.  Třiďte odpad, má to smysl.

Olga Tomčíková