EXKURZE DO ČERNOŠÍNA

Dne 18. 10. 2011 byla pro žáky devátých ročníků připravena exkurze do Černošína  na skládku odpadů. Pan Pacola nám vysvětlil, jaké kontejnery se používají pro třídění odpadů, předvedl nám, co všechno se z tříděného odpadu vyrábí. Poté nám připravil občerstvení v podobě tatranky. Také jsme viděli fotografie a film o třídění odpadů. Po filmu jsme prošli celou skládkou, kde jsme pozorovali dotřídění odpadu, regulovanou skládku, rekultivaci skládky na zelený kopec. Moc se nám líbila postava Šrotonátora, který je vyroben z odpadových materiálů. Po celou dobu exkurze nám pan Pacola ochotně odpovídal na různé dotazy.

Exkurze byla velmi poučná  a určitě nám změnila názor na třídění odpadů.

Žáci třídy 9.A a 9.B.