Brigáda rychlého nasazení, aneb odpadky kolem nás

Dne 25. 3. 2011 se uskutečnil úklid okolí řeky Ohře a přilehlých travnatých ploch, kterého se zúčastnily děti z rybářského kroužku pod mým vedením. Po dvou hodinách usilovného sbírání jsme naplnili neuvěřitelných sedm velikých pytlů odpadků. Toto množství nás překvapilo, neboť se v této lokalitě nachází odpadkové koše, ale kolemjdoucí je zjevně nevyužívají. Nechyběly PET lahve, tašky, plechovky, sklo, ale i kbelíky, rybářská sedačka a dokonce i deštník. Vím, že se letos na nepořádku podílela i velká voda, ale lidé, kteří si na svých vycházkách neváží životního prostředí, přibývá a do přírody si sem tam něco „odloží“.

Tato akce se pro děti z kroužku stala již tradicí. V loňském roce jsme uklízeli brzy z jara, na podzim a letos v říjnu brigádu zopakujeme.

Tímto bych chtěl všem dětem ještě jednou poděkovat za ochotu a pracovní nasazení při snaze udržet naše město čisté a krásné.

Fotografie z tohoto odpoledne vám prozradí, jak si mladí rybáři vedli.

Vedoucí rybářského kroužku Petr Kříž