Grantový projekt OP VK: Technika je zábava

Registrační číslo: CZ.1.07/ 1.1.18/ 02.0035

V úterý 11. března 2014 proběhla další aktivita projektu TECHNIKA JE ZÁBAVA „Den s technikou“ na Střední průmyslové škole v Ostrově nad Ohří tentokrát pro žáky osmých ročníků. 24 žáků z osmých tříd mělo možnost vyzkoušet si v prostorách SPŠ v Ostrově nad Ohří praktické dovednosti technických profesí na osmi různých stanovištích (technik hardware, správce aplikací, revizní technik, technik osvětlení, strojní konstruktér, technolog obrábění, technik autoservisu, mechanik a opravář strojů).

Vybraní zájemci byli zdarma dopraveni do Ostrova autobusem a spolu se žáky z chebské základní školy soutěžili ve čtyřech šestičlenných družstvech. Na osmi stanovištích všichni žáci plnili zadané úkoly v časovém limitu a výsledky každého soutěžícího byly pečlivě zaznamenávány.

Během plnění úkolů se žáci seznámili s prostředím školy, které se jim velmi líbilo, a také se seznámili se studenty střední školy, kteří je školou provázeli při plnění úkolů.

Přestože se naši žáci v soutěži družstev neumístili na medailových pozicích, odnesli si spoustu pěkných zážitků a nových znalostí z technických oborů a těší se na další plánované aktivity, které se uskuteční ještě letos.

Zpracovala výchovná poradkyně PaedDr. Milena Koukalová dne 15. 3. 2014