Exkurse do Prahy na výstavu Brána do vesmíru a Armádního muzea

Žáci druhého stupně v červnu navštívili v Praze největší výstavu v Evropě o historii kosmonautiky. Na výstavě zhlédli originální exponáty a trenažéry z NASA Visitor Center a U.S.Space & Rocket Center, vstoupili na palubu mezinárodní kosmické stanice, dotkli se měsíčního kamene, virtuálně zkusili přistát s raketoplánem na Zem. Na výstavě žáci mohli vidět skafandr J. Gagarina, současné skafandry kosmonautů, lunární vozidlo, spoustu videozáznamů o vývoji kosmonautiky.

V Armádním muzeu žáci měli možnost prohlédnout si exponáty muzea a také se zapojili do výukového programu Deník legionáře. Vedle zbraní je v muzeu vystavena řada unikátních dobových stejnokrojů, praporů, řádů, vyznamenání a rovněž osobních památek na československé prezidenty a přední představitele Československé armády.

Olga Tomčíková