„Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo neumí číst.“ Carlo Goldoni
zpět

Úspěch žáků ZŠ Kynšperk nad Ohří v turnaji budoucích šampiónů v kopané – McDonald‘s Cup 2013

Jako každý rok se naši malí talentovaní fotbalisté zúčastnili celorepublikově uznávaného turnaje v kopané, McDonald‘s Cup.

V kategorii 1.-3. třída nás reprezentovali:

V.Pastorek, M. Müller, M. Kdolský, D. Pečinka, D. Richter, L. Kaucký, P. Furst, K. Reidl, D. Prchal,P.Váňa, R. Kolov.

V kategorii 4.-5. třída nás reprezentovali:

D. Prančl, M. Zajíček, O. Šoustek, J. Liška, F. Jánošík, J.Žofčin, L. Nový, T. Nalevajko,V. Vaňura.

Okrskové kolo za účasti týmů ZŠ Habartov, ZŠ Bukovany, ZŠ Březová, ZŠ Krajková a ZŠ Kynšperk se uskutečnilo dne 14. května 2013 v Bukovanech. Naši žáci vyhráli přesvědčivě v obou kategoriích všechna utkání a po zásluze postoupili do okresního kola. To se konalo dne 17. Května 2013 na UMT Baníku Sokolov. Konkurence byla velmi vysoká, neboť většina hráčů v obou kategoriích hraje krajské i vyšší republikové soutěže.

V kategorii 4.-.5. třídy se naši kluci umístili na pěkném 5. místě, kdy s budoucím finalistou ZŠ Horní Slavkov prohráli těsně 2:1.

V kategorii 1.-3. třídy kluci z naší školy hráli vynikající fotbal. Celkově skončili na výborném 3. místě, kdy po dvou vítězstvích ve skupině nešťastně prohráli v boji o postup do krajského kola na pokutové kopy, a to až v osmé sérii penalt.

Všem našim mladým fotbalistům děkuji za vzornou reprezentaci školy. Také bych chtěl poděkovat trenérům přípravky Slavoje Kynšperk p. Munkovi a p. Pečínkovi za pomoc při doprovodu a koučování na turnajích.

Speciální poděkování patří manželům Liškovým za zajištění autobusové dopravy.