„Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo neumí číst.“ Carlo Goldoni
zpět

Sportovní den

První dva červnové dny patřily na naší škole sportování.

Žáci prvního stupně si ve čtvrtek 1. června vyzkoušeli tradiční atletické disciplíny (skok do dálky, překážkový sprint, štafetu) i netradiční formy pohybu (čáp, opice, ostrovy). Všichni sportovali s velkým nasazením a nadšením. Nejlepší chlapci a dívky z jednotlivých ročníků byli za své výkony ve skoku dalekém vyhlášeni a odměněni.

V pátek se představil druhý stupeň a nasazení bylo opět vysoké.

V již tradiční třídní štafetě na 1 kolo (125m) se žákům 8. C podařilo stlačit průměrný čas pod 20 sekund a zvítězili před 7.A a 7.B.

Vrcholem sportovního dne se stal závod ve skoku vysokém, kde před zaplněnou tělocvičnou v úžasné atmosféře a za velké účasti závodníků (celkem 42) byly k vidění skvělé výkony zejména v kategorii chlapců.

Absolutním vítězem se stal Petr Karkula (8.B), který překonal laťku ve výšce 160cm.

V kategorii děvčat zvítězila Karolína Šaryská (7.B) výkonem 125cm.

Všem učitelům a žákům patří poděkování za aktivní účast, stejně velké díky paní učitelce Slavíkové a žákům 9.A a 9.B za přípravu a organizaci obou sportovních dnů.