Krimifest Březová

Ve dnech 14. – 16. listopadu 2017 navštívili žáci čtvrtých a pátých tříd KRIMIFEST, který je charakterizován jako Festival kriminálních filmů nebo Festival prevence kriminality. Hlavním pořadatelem bylo město Březová. Naši žáci se zúčastnili doprovodného programu. Společně s policisty si prohlédli stálou výstavu historie bezpečnostních sborů - dobové uniformy, různé historické předměty a pomůcky policie a také zbraně. Žákům se poutavé vyprávění policistů velice líbilo. Byli chváleni za své vědomosti (vznik ČSR, obsazování pohraničí – Habartov, Krajková, Bublava – zastřelení policistů a vojáků). Nadšeni byli z možnosti vzít si do ruky samopal. Potom se žáci dozvěděli informace ze současnosti PČR. Zúčastnili se přednášky na téma rizikové chování dětí a besedovali s PČR. Tady se někteří rozhovořili o prožité šikaně na táboře, či o tom, co slyšeli v rodině. Dojal je dokument o šikanované dívce, která nakonec spáchala sebevraždu. Některé děti za hrobového ticha odcházely s pláčem z promítacího sálu. Akce se většině žáků líbila.

Co někteří žáci napsali:

Barbora Himmelová

Mě se na „KRIMIFESTU“ na Březové líbilo, jak nám nadporučík ukazoval policejní uniformy. Dozvěděla jsem se, že nesmím chodit do cizího auta. A moc se mi líbilo, jak nám policistky promítaly filmové příběhy. Policisté nás chrání a pomáhají nám. Celé dopoledne bylo o policistech a naší bezpečnosti. Jednou bych chtěla být policistkou.

Eliška Incédyová

Krimifest na Březové se mi moc líbil. Líbilo se mi, jak nám pan policista vyprávěl o historii uniforem policistů.  Pak se mi ještě líbilo, jak nám paní policistky promítaly film o šikaně a o tom, co děti dělaly správně. Také se mi líbila ukázka zbraní a uniforem. Moc děkuji těm, co tuto akci připravili. Jsem ráda, že jsem mohla prožít skvělé dopoledne se zajímavými lidmi. Bylo mi tam dobře a chtěla bych něco podobného zažít zase.

Matyáš Lebeda

Dozvěděl jsem se, že nesmíme nastupovat do cizího auta, nemluvit s cizími lidmi. Musíme ohlásit podezřelý objekt dospělému člověku.  Na „KRIMIFESTU“ se mi líbila výstava a přednáška pana policisty Tomáše a Jirky. Také se mi líbila přednáška o zbraních. Tato akce se konala na Březové u Sokolova od 13. do 19. listopadu 2017.

Lenka Kuldová

„KRIMIFEST“ byl zábavný. Byly tam staré uniformy. Pan policista nám říkal, jaké to bylo dřív. Pouštěli nám příběhy. Říkali, jak se máme chovat. Bylo tam mnoho medailí.

Mgr. Marie Kaiserová