- tematický den 22. 12. 2017

Tematického dne se zúčastnily třídy 3.A, 3.B, 4.A, 4.D, 5.B, 6.A, 7.A. Žáci se rozdělili do několika následujících skupin s různým tématem.

Bylo 13 témat:

1. Přání na PC: děti se zde učily vyrobit přání na počítači s českou vánoční tématikou. Soutěžily o nejkrásnější zpracování přáníček. Odměnou jim byl barevný tisk jejich přání a malá sladkost - výtvory zde.

2. Vánoční malování: děti si povídaly o Vánocích a u toho si malovaly obrázky s vánoční tématikou, nejmenší si vybarvovaly omalovánky.

3. Nadílka pod stromečkem: děti si vytvářely přáníčka s vánoční tématikou a k tomu si připravily jednohubky a čaj.

4.  Tvoříme z korálků: skupina dětí pod vedením paní učitelky vytvářela z drátků a korálků krásné vánoční ozdoby na stromeček ve tvaru hvězdy.

5.  Nepečené cukroví: podle receptu si připravily děti chutné rumové kuličky a pak si je mohly zabalit jako krásný dárek.

6.  Pečeme vánočku: ve školní cvičné kuchyni se děti učily zaplétat vánočku z 9 pramenů, velice je to bavilo, užily si u toho spoustu zábavy.

7.  Vánoční zvyky a tradice: zde se děti seznámily s různými zvyky a tradicemi jako jsou např. házení bačkorou, krájení jablíček a pouštění skořápek či věštění budoucnosti z hrníčků.

8.  Vánoční přání a vánoční dekorace z papíru: v tomto bloku si děti vytvořily přání a dekorace s vánoční tématikou. Povedlo se jim vyrobit krásné hvězdy, které si upletly z papíru.

9.  Vánoční zápich: zde si děti z kelímků od jogurtu vytvořily květináček, do kterého poté zapíchly vytvořený ozdobený stromek z papíru.

10.   Vyrábíme dárek: ve školní tvořivé dílně měly možnost vyrobit z vlny krásné chobotničky.

11.   Vánoce v anglicky mluvících zemích: děti pracovaly na projektech, jak oslavují vánoce lidé např. v USA, Velké Británii či Jihoafrické republice. U toho poslouchaly anglické koledy a mlsaly cukroví a čaj.

12.   Vánoční prostřeno: ve školním prostřenu si děti ukázaly servírování vánočních pokrmů a vánoční tabule. Mohly ochutnat krabí pomazánku, tiramisu a vánočku.

Žáci z 9. ročníků pomáhali dětem z nižších ročníků, aby včas nalezly správné učebny.

Všichni si den moc užili a na vánoční prázdniny odcházeli plni krásných zážitků a nových zkušeností.

Za celým tým Mgr. Marie Kaiserová