Vzdělávací beseda na téma sexuální orientace a genderová identita

Žáci 9. ročníku se v pondělí 6. 9. 2021 zúčastnili zajímavé besedy k tématu, které bývá v naší společnosti tak trochu zapovězeno. Povídání o sexuální orientaci, genderové identitě, sebepřijetí a přijímání jinakosti vedli zkušení lektoři ze společnosti Mezipatra. Celá beseda tematicky volně navazovala na on-line setkání, které proběhlo v minulém školním roce během distanční výuky. Diskuse byla orientována na aktivizaci žáků, jejich dotazy a jejich vnímání. Žákům se tak po zhlédnutí krátkého filmu na vybrané téma dostalo upřesňujících informací a kompetentních odpovědí na leckdy všetečné otázky. Všichni žáci byli na besedu předem připraveni, dotazy mohli pokládat buď anonymně prostřednictvím papírků, nebo měli možnost ptát se přímo.

Celé setkání považujeme za vysoce přínosné, vhodnou formou seznámilo žáky s citlivým tématem a osvětlilo jim, kam se mohou v případě potřeby obrátit o pomoc.

Za žáky a učitele Mgr. Linda Křížová