Preventivní akce

V březnu a dubnu 2022 proběhl na 1. stupni ZŠ projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR Vzpoura úrazům, který se snaží dětem přiblížit problematiku úrazů, upozornit je na rizikovost určitých životních situací. Dva zajímaví lidé – Jarmila a Honza, kteří se pohybují na invalidním vozíku, vysvětlovali žákům, jak lze vhodnou prevencí rizika omezit na minimum. Lektoři dětem vysvětlovali důležitost být opatrný a dbát rad dospělých, nepřeceňovat své síly, například při sportu. Diskutovali s žáky o tom, jak významné je pro jejich zdraví dodržovat nastavená pravidla. Děti pozorně poslouchaly, byly aktivní a zapojovaly se do diskuse formou otázek. Tato prevence rizikového chování byla pro děti velmi přínosná.

Za preventivní tým Mgr. Švédová

Na začátku dubna 2022 pro žáky 2. stupně ZŠ proběhly vzdělávací programy na téma Virtuální realita z projektu Calliditas Edutainment.V první části lektorka Mgr. Dytrychová se svými kolegy žákům prezentovala historii vzniku virtuální reality, její vývoj a realizaci v praxi. Lektorka rozdělila žáky do týmů, ve kterých velmi dobře spolupracovali, na kladené otázky reagovali pozitivně a se zájmem.

V druhé části programu si všichni vyzkoušeli virtuální brýle s virtuálními hrami zaměřené na vlastní firmu a bydlení. Na závěr vyplnili dotazník. Beseda byla přínosná, všichni byli praktickou části nadšeni a chtěli by si to znovu vyzkoušet.

Za preventivní tým Ing. Raszyková