V prvním týdnu měsíce října zrealizovala ZŠ Kynšperk nad Ohří projekt Adaptační pobyty – Už jsme šesťáci. Karlovarský kraj finančně přispěl na realizaci projektu v rámci Programu pro poskytování dotací z rozpočtu Karlovarského kraje na podporu aktivit v oblasti prevence rizikového chování dětí a mládeže.

Žáci 6. B vyjeli v pondělí 3. října do Libacampu v obci Libá, kde spolu strávili příjemné dva dny. Ve středu 5. října se prostřídali se žáky 6. A, kteří spolu pobyli do pátku 7. října.

Cílem projektu bylo zprostředkovat žákům 6. ročníku společné zážitky, adaptovat se na nové podmínky – třída na 2. stupni, umožnit jim a jejich učitelům vzájemné poznání. Při společných aktivitách si žáci osvojili základní kompetence v oblasti zdravého životního stylu, učili se toleranci a respektu k ostatním, nacvičovali zdravou asertivitu a přijímání pozitivní zpětné vazby.

Žáci 6. A napsali:

Potřebuji tam jet znovu, ale tentokrát na týden. Škoda, že pobyt netrval déle. Na pobytu bylo fajn, s kluky na pokoji byla velká legrace.Bylo to tam moc hezké. Třídní pobyt se mi líbil a těším se na další výlety a pobyty. Odvezli jsme si krásné vzpomínky.Moc se mi tam líbilo. Byla tam zábava. Byli jsme tam pouze dva dny, ale i tak jsem si to tam užila, nejvíc v aktivitách a hrách.

Žáci 6. B napsali:

Bylo to v pohodě. Nejlepší byly procházky. Na aktivitách jsem se zabavil. Odpolední činnosti mě bavily více než činnosti v klubovně. Aktivity byly super, asi nejvíce se mi líbilo, když jsme byli v lese, anebo návštěva paní Fialové.

za ZŠ Kynšperk nad Ohří

Mgr. Marie Kaiserová