Vzpoura úrazům - beseda k předcházení úrazům
v rámci školní prevence

Dne 24. března 2023 přišli mezi nás ambasadoři Jarmila a Stanislav, kteří jsou sami tělesně postižení. Jsou to lidé, kteří se pohybují na vozíku a snažili se dětem vysvětlit, jak je důležité být opatrný a dbát rady dospělých.Je nezbytné, aby děti při svých volnočasových aktivitách nepřeceňovaly síly. Žáci se seznámili s různými rizikovými situacemi při sportu, silničním provozu a v běžném životě. Děti pozorně poslouchaly, byly velmi aktivní a smysluplně se zapojovaly do debaty. Tato prevence rizikového chování pro děti byla velmi přínosná a zanechala v nich hluboký dojem.

Žáci obdrželi metodické materiály, které budou využity ve výuce při předcházení rizikových projevů chování. Více informací lze získat i na stránkách https://www.vzpoura-urazum.cz/ambasadori/.

Kolektiv pedagogů přípravných, druhých a čtvrtých ročníků