Zabraň šikaně, nebuď lhostejný

V pátek 31. března 2023 byla pro žáky sedmého ročníku připravena přednáška z projektu Zabraň šikaně, nebuď lhostejný. Nstržm. Dulovcová z PČR seznámila žáky s hlavními pojmy (šikana, kyberšikana), odpověděla na jejich dotazy, dokázala je zapojit do diskuse. Velký zájem byl o možnost testování na přítomnost alkoholu či drog, žáky zaujala i prohlídka policejního auta. Pozitivně žáci hodnotili zpracovanou prezentaci, celou přednášku vnímali jako přínosnou. Líbilo se jim, že mohli o takovém tématu diskutovat nejen s pedagogy, ale i s policistkou, která jim vše uměla vysvětlit. Zopakovali si důležité pojmy a informace, některé pro ně byly i nové. Pedagogové vyjádřili přání se v příštích aktivitách více zaměřit na možnost udělení trestů a na odpovědnost přihlížejícího.