Poslanecká challenge

V květnu proběhla na naší škole soutěž Poslanecká challenge. Žáci měli možnost ve čtyřech kolech neboli „levlech“ dokázat své znalosti o politickém životě a historii našeho státu. Poslední pátý level se uskutečnil 29. května 2023 odpoledne. Děti se sešly, aby spolu zažily odpoledne plné prevence. Zde si vyzkoušely, jak mezi sebou dokáží komunikovat, spolupracovat a jak společnými silami zvládnou i zdánlivě neřešitelný úkol.

Třicet nejlepších soutěžících se 20. června 2023 vydalo na výlet do Prahy. Zde na ně čekala více než hodinová exkurze Poslanecké sněmovny. Zasedli nejen do poslaneckých lavic se jmény známých českých politiků, ale takédo galerie hostů, odkud měli zasedací sál jako na dlani. Dozvěděli se o úloze a funkci Poslanecké sněmovny jako instituce, ale také to, co bývá veřejnosti utajeno.

Po exkurzi čekala žáky procházka po Václavském náměstí s malým (někdy i větším) občerstvením.

Za preventivní tým organizovaly Mgr. Michaela Hoskovcová, Bc. Kateřina Pelešková