Libá 2023

V prvním týdnu měsíce října zrealizovala ZŠ Kynšperk nad Ohří mimoškolní pobyty žáků šestýchtříd v rámci projektu Třída jako prima parta, kde se respektujeme a spolupracujeme. Karlovarský kraj finančně přispěl na realizaci projektu v rámci Programu na podporu základních a středních škol v oblasti prevence rizikových typů chování.

Žáci 6. A a6. B vyjeli v úterý 3. října 2023 do Libacampu v obci Libá, kde spolu strávili příjemné tři dny. Společně zde pobyli do pátku 6. října 2023, kdy se vrátili zpět do Kynšperka nad Ohří.

Cílem projektu bylo zprostředkovat žákům 6. ročníku společné zážitky, adaptovat se na nové podmínky – třída na 2. stupni, umožnit jim a jejich učitelům vzájemné poznání. Při společných aktivitách si žáci osvojili základní kompetence v oblasti zdravého životního stylu, rozvíjeli pozitivní sociální chování, vlastnosti a zdravou osobnost. Zvyšovali své sebevědomí, učili se toleranci arespektu k ostatním, nacvičovali zdravou asertivitu a přijímání pozitivní zpětné vazby. Navazovali nové kontakty s ostatními účastníky. Některé aktivity byli pro obě třídy společné, jiné prožívali žáci každé třídy samostatně.

Ve středu odpoledne přijelo za účastníky pobytu patnáct žáků ze 7. A a pět žáků ze 7. B. Všichni společně strávili velmi příjemné sportovní odpoledne. Utkali se v přetahování a házení míčků. Družstva jednotlivých tříd závodila v jednotlivých disciplínách – rychlý běh k metě, trakaře, trojnožka, předávání míčů apod. Všichni žáci získali pamětní medaili a přívěsek na klíče. Společně si pochutnali na dobré svačině.

Ve čtvrtek dopoledne přijela na návštěvu školní speciální pedagožka. Střídavě se školní metodičkou prevence pracovala s kolektivy tříd.

Žáci 6. A napsali:

Líbily se mi aktivity a různé hry chutnalo mi moc jídlo. Nicolas Kučera.

Líbily se mi hry, které jsme hrály. Jídlo mi tam chutnalo. Chtěla bych jet znova.  Lucka Chvojanová

Líbilo se mi, že jsme byli v přírodě. Hry i jídlo bylo super. Jsem ráda, že byla stezka odvahy. Hrdličková.

Chutnalo mi jídlo, které tam vařili. Hry a taky jak jsme se schovávali v lese. A nejvíc mě bavila diskotéka. Miroslav Bobčík.

Moc se mi líbila hra, jak jsme se schovávali v lese. Anežka Farová

Byl jsem rád, že jsem tam byl. Klidně bych tam jel znova a na dlouho. Líbil se mi les a hry. Martin Hudský.

Moc se mi líbil celodenní program, hlavně odpolední klid a večerka. Bavilo mě chodit do lesa a stavět bunkry. Radek Lazúr

Líbila se mi stezka odvahy. Diskotéka byla opravdu super. Měli jsme krásný pokoj. Adam Hruška

Líbilo se mi tam, dobře tam vařili. A byli tam hezké pokoje. Bavily mě různé hry a aktivity. Dominik Prgin

Líbily se mi hry a stavění domečků v lese, celkově pobyt byl fajn a chtěl bych poděkovat za hezký pobyt. Matyáš Adlof

Líbila se mi diskotéka. Líbila se mi stezka odvahy. Dobře tam vařili. Byla jsem ráda, že jsem byla s holkami na pokoji. Lucka Bezděková

Byly tam hezké pokoje, super aktivity. Honza Litto.

Líbila se mi hra na schovku. Dobře tam vařili, nejlepší jídlo špagety. Měli jsme velký pokoj, byly tam dvě skříně a jedna polička se zrcadlem. Petra Nováková

Žáci 6. B napsali:

Líbilo se mi disko. Chutnaly mi tam hodně snídaně. Líbil se mi tam ten bobřík odvahy a líbily se mi tam hodně pokoje. (TF)

Byla jsem ráda, že dobře vařili. Líbila se mi diskotéka, byla sranda tancovat s Kevinem. Moc se mi líbil bobřík odvahy. Líbily se mi soutěže se sedmáky. Bavil mě každý odpolední klid na pokoji, to byla zábava. (MV)

Líbila se mi diskotéka. Chutnaly mi snídaně. Bavil mě odpolední klid. Líbil se mi bobřík odvahy. (LK)

Líbila se mi diskotéka. Vařili tam dobře a nejvíc mi chutnala snídaně. Bavil mě bobřík odvahy. A líbilo se mi, když jsme chodili do lesa. (MM)

Líbil se mi celý adaptační pobyt. Chutnaly mi tam snídaně. Bavilo mě, když jsme šli do lesa stavět domečky. Líbilo se mi vstávaní. (DM)

Líbilo se mi, jak jsme chodili do lesa. Taky se mi líbilo, jak jsme měli diskotéku a chodili do lesa. (OŠ)

za ZŠ Kynšperk nad Ohří

Mgr. Marie Kaiserová