VELIKONOČNÍ DÍLNY - 1. dubna 2015

Dnes jsme společně s dětmi oslavili Velikonoce. Počasí za okny naší školy nevypadalo příliš lákavě, a tak přímo vybízelo k velikonočnímu tvoření. Děti si již čtrnáct dní před aprílem vybíraly témata, kterých by se chtěly účastnit. K Velikonocům neodmyslitelně patří pletení pomlázky, pečení mazanců, příprava svátečního stolu, zdobení kraslic, vyrábění Moreny, tvorba velikonočních přání. Všechny tyto činnosti si mohly děti vyzkoušet v našich velikonočních dílnách.

Na své si přišli zejména milovníci dobrého jídla. Kromě již zmiňovaných mazanců se pekly jidáše, beránci a vyráběly se různé chuťovky a jednohubky neskutečných chutí a tvarů (lodičky, berušky, angry birds ). Výborná byla také ochutnávka ruské a polské kuchyně. Po boršči paní Berkové se jen zaprášilo. A pokud by někteří milovníci jídla měli výčitky svědomí, mohli se naučit správně rozhýbat své tělo nebo si jen tak zatancovat pro radost. Ti, kteří dávají přednost klidnějším činnostem, si užili luštění rébusů, hlavolamů, malování na sklo, šití látkových zvířátek, zdobení vajíček zajímavou textilní technikou patchwork anebo si zahráli divadlo.

Velké poděkování patří panu Krejčímu, který strávil s našimi dětmi celé dopoledne a naučil je plést krásné velikonoční pomlázky.

Přejeme Vám krásné jaro!

Váš  Preventivní tým

Malování a přání na počítači:

Erik Ferko Sára Podušková
Jan Fianta Michal Šumpela