Velikonoční dílny

Velikonoční zvyky si připomněly děti naší základní školy ve středu 23. března, tedy na Škaredou středu. Tomuto dni se podle křesťanské tradice říká Škaredá středa prý proto, že se Jidáš mračil na Ježíše a zradil ho římským vojákům. Proto se ten den nikdo nesměl mračit, aby se nepodobal hanebnému Jidášovi. Naši žáci se dnes určitě nemračili, protože měli plné ruce práce se zdobením velikonočních perníčků, vytvářením velikonočních dobrot, pečením velikonočních bochánků a jidášů. Děti si mohly vyzkoušet vyrábění velikonočních zvířátek z polystyrenových vajíček, velikonočních věnečků a různých dekorací do bytu. K Velikonocům také neodmyslitelně patří pletení pomlázky, a ty se dětem opravdu vydařily díky ochotné pomoci pana Krejčího. Na své si přišli i milovníci pohybu, kteří si v tělocvičně vyzkoušeli opičí dráhu, a také milovníci hlavolamů, křížovek, skládáni z papíru. Děti odcházely domů spokojené s úsměvem na tváři.

Všem děkujeme za skvěle odvedenou práci a přejeme Vám Veselé Velikonoce!

Váš Preventivní tým