Cestujeme s knihopsem na ZŠ Kynšperk nad Ohří

registrační číslo: CZ.1.07/1.1.00/56.0330

Zahraniční jazykově – vzdělávací pobyt pro žáky

Ve dnech 12. – 16. 10. 2015 se 10 žáků naší školy zúčastnilo jazykově vzdělávacího pobytu v Německu. Účelem pobytu bylo upevnění a rozšíření komunikativních kompetencí žáků a posílení jejich zeměpisných a historických znalostí o naší sousední zemi a partnerské obci. Žáci byli vybíráni na základě školních výsledků a práce v hodinách německého jazyka. Pedagogický dohled vykonávaly paní učitelky Mgr. Lenka Hrušková Bursová a Mgr. Linda Křížová. S výběrem ubytovacího a vzdělávacího zařízení jsme se při přípravě projektu obrátili na naši partnerskou obec Himmelkron, konkrétně na pana Erwina Tischera – bývalého učitele základní školy v Gefrees. Ten společně s panem Ulim Zahnem, ředitelem Základní a střední školy v Gefrees, a p. Křížovou připravil program celého pobytu. Finanční prostředky pro realizaci projektu byly čerpány z EU. Ubytování a strava byly zajištěny v Gasthof Hotelu Opel v Himmelkronu, do školy žáci dojížděli do Gefrees. Žáci strávili devět vyučovacích hodin společně s německými žáky přímo ve škole. Zopakovali si a upevnili své komunikativní dovednosti při tématech nakupování, vaření, rodina, škola, zimní sporty, představování. Společnými silami si podle německého receptu uvařili oběd a porovnali fyzickou zdatnost při plavání v bazénu a jízdě na bruslích. Během pěti dnů poznaly děti čtyři města – Gefrees, Himmelkron, Bayreuth a Wunsiedel a tři okresy – Kulmbach, Bayreuth a Wunsiedel. Seznámily se s osobnostmi Richarda Wagnera a princezny Wilhelminy. Obdivovaly pamětihodnosti Bayreuthu a Gefrees a přírodní krásy Himmelkronu a okolí Weißenstadtského jezera.

Mgr. Linda Křížová