Přespolní běh

Další soutěží ligy sportovních škol bylo páteční (6. 10.) okresní kolo v přespolním běhu, které se konalo v areálu Baníku v Sokolově. Běh v terénu přinesl další úspěch pro žáky naší školy. V mladší kategorii si družstvo ve složení Bešta, Vaňura, Radl a Havlík doběhlo pro stříbrné medaile, když mezi téměř šedesáti závodníky Mikuláš Bešta s převahou zvítězil a Jan Radl zůstal těsně pod stupni vítězů jako čtvrtý. Tímto výsledkem si družstvo současně vybojovalo postup do krajského kola.

Starší žáci běželi téměř tři kilometry a bez velkých ambicí nakonec mile překvapili čtvrtým místem, kdy v součtu umístění jen o 2 pozice zaostali za bronzovou příčkou. Nejlépe si v individuálním pořadí vedl Vítek Kocián, který doběhl na 9. místě.

Krajské kolo se konalo v Aši ve sportovním areálu Háj hned v pondělí. A ani tentokrát jsme nevyšli naprázdno. Na náročné trati si naši mladší žáci vedli výborně a odměnou je jim zisk bronzové medaile pro družstvo navíc pozlacené vítězstvím Mikuláše Bešty mezi jednotlivci. Do elitní desítky se prosadil také Jan Radl (9. místo).

Sestava: Bešta, Radl, Vaňura, Havlík, Polskoj.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Mgr. Pavel Procházka