Sportovní gymnastika – okresní kolo

Úspěšně pro naši školu dopadlo letošní okresní kolo ve sportovní gymnastice.

Družstvo mladších žákyň (Bianca Böhmová, Šarlota Matoušková, Adéla Borecká, Tereza Valentová, Eliška Medová) se umístilo na 4. místě a vzhledem k věkovému složení týmu jsou velkým příslibem do dalších let. Nejlepší individuální výkon podala Šarlota Matoušková, která obsadila 5. místo.

Starší žákyně (Natálie Vlčková, Natálie Zadražilová, Kateřina Radlová, Anna Drahokoupilová) předvedly perfektní a téměř bezchybný týmový výkon a zaslouženě jim patří stříbrné medaile. Mezi jednotlivkyněmi se absolutní vítězkou okresního kola stala Natálie Vlčková.

Premiérový start na této soutěži absolvovalo družstvo našich starších žáků – Marek Klier, Daniel Nerad, Václav Havlík, Lukáš Lodr. Po vyrovnaném a bojovném výkonu (zejména při cvičení na hrazdě) jim nakonec patřila stříbrná příčka. Bonusem bylo konečné třetí místo Marka Kliera mezi jednotlivci.

Pro oba medailové týmy to také znamená postup do krajského kola, které se koná 19. března.

Všem našim žákům gratulujeme a poděkování patří i jejich trenérům gymnastiky a učitelům tělesné výchovy za přípravu na soutěž.

Mgr. Pavel Procházka