Jiří Žofčin - Osobnost města Sokolova

V úterý 23. 4. 2013 byly v Městském divadle Sokolov vyhlášeny a oceněny významné osobnosti města za rok 2012 v kategoriích sport, kultura a školství, mimořádné ocenění a celoživotní přínos pro město.

Jedním z oceněných byl i žák 4. ročníku naší školy Jiří Žofčin, který získal ocenění „Osobnost města Sokolova“ za vynikající výsledky v oblasti sportu - karate.

Jirka je členem České asociace Shinkyokushin karate a tomuto bojovému umění se věnuje již od pěti let. Je i trojnásobným mistrem České republiky a od prosince 2012 se intenzivně připravuje v reprezentačním týmu jak na mezinárodní ligu, tak na VIII. otevřené mistrovství Kyokushin karate, které proběhne 26. – 28. 4. 2013 ve švýcarském městě Stans.

Těší nás Jirkovy úspěchy a do dalších závodů mu přejeme hodně štěstí.